ЗВЕРНЕННЯ

Президії Яворівської районної ради до Львівської обласної ради,
Львівської облдержадміністрації щодо надання інформації та пришвидшення початку робіт по капітальному ремонту автодоріг
на території району в рамках реалізації проектів міжнародної
транскордонної співпраці

На території Яворівського району в поточному році заплановано реалізацію за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги трьох міжнародних проектів в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 : «Розбудова дороги № С142005 Шкло-Новояворівськ», «Розбудова дороги № С142010 Старичі-Шкло», «Спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури (Дорога Мостиська-Краковець)». Партнерами вказаних міжнародних проектів є Підкарпатське воєводство (Республіка Польща) та Дочірнє підприємство «Львівський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

Слід відзначити, що звістка про майбутню реалізацію цих проектів викликала неабиякий ентузіазм серед місцевих мешканців, адже у людей з’явилася надія, що дороги, які уже давно практично вийшли з ладу, будуть капітально відремонтовані. Крім того, автодороги Шкло-Новояворівськ, Старичі-Шкло, та Мостиська-Краковець мають важливе значення не тільки для району, але й області, оскільки саме вони забезпечують додаткове з’єднання міжнародних пунктів пропуску «Грушів-Будомєж» і «Краковець-Корчова» з обласним центром, а також пов’язують надійним транспортним сполученням найбільше місто району - Новояворівськ з смт. Шкло, с.Старичі та іншими навколишніми селами. Їх нормальна експлуатація дозволить значно зменшити пасажиро- та товаропотік автотранспорту, що прямує за кордон і за межі Львівської області, дорогами державного та обласного значення, які розташовані на території району.

Крім того, автодороги Шкло-Новояворівськ і Старичі-Шкло мають неабияке значення для військових перевезень, адже по них перевозиться військова техніка та особовий склад на Яворівський військовий полігон. Саме ними пролягає найкоротший шлях від військового полігону до залізничних станцій «Янтарна» та «Шкло-Старжиська». Нормальне функціонування вказаних автодоріг дозволить забезпечити надійним автобусним сполученням прилеглі населені пункти з районним центром та м. Новояворівськом, сприятиме якісному довезенню учнів до опорних навчальних закладів, що позитивно вплине на процес утворення об’єднаних територіальних громад на даних територіях.

Проте станом на даний час роботи по капітальному ремонту вказаних автодоріг з незрозумілих причин так і не розпочалися, хоча наші польські партнери запевняють, що уже давно готові до практичної реалізації цих міжнародних проектів, а усі зволікання з початком робіт відносять на рахунок української сторони. Такий стан справ призводить до розчарування серед депутатів та мешканців району, їх зневіри щодо можливостей обласної влади реалізувати проекти, які фінансуються, в основному, за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, породжує сумніви в ефективності її діяльності та зацікавленості у вирішенні нагальних проблем територіальних громад на місцях.

У зв’язку з цим, з метою уникнення непорозумінь та соціальної напруги серед депутатського корпусу та мешканців району, переконливо просимо Вас проінформувати Яворівську районну раду про стан реалізації міжнародних проектів «Розбудова дороги № С142005 Шкло-Новояворівськ», «Розбудова дороги № С142010 Старичі-Шкло», «Спільні дії щодо модернізації дорожньої інфраструктури (Дорога Мостиська-Краковець)» та повідомити про причини зволікання з початком робіт в рамках цих проектів, а також про перспективи їх реалізації до кінця поточного року.

Також, враховуючи актуальність даного питання для Яворівського району та його мешканців, велике значення вказаних автодоріг для розвитку інфраструктури області і району, покращення міжнародного іміджу нашої держави, звертаємося до Вас із клопотанням розглянути можливість пришвидшення початку робіт з капітального ремонту автодоріг Шкло-Новояворівськ, Старичі-Шкло, та Мостиська-Краковець в рамках проектів міжнародної транскордонної співпраці, вирішення фінансових, організаційних та інших питань, пов’язаних з їх практичною реалізацією, оскільки несвоєчасне вирішення даного питання неминуче призведе до остаточного руйнування цих важливих автодоріг, що нанесе чималу шкоду інтересам області та держави, підриватиме їх авторитет в очах наших іноземних партнерів.

Голова Яворівської районної ради: В. Сичак