Соціальна сфера

Охорона здоров’я

Для забезпечення потреб населення Яворівщини якісною і доступною медичною допомогою, в районі особлива увага приділяється питанню сталого функціонування мережі закладів охорони здоров'я. Населенню Яворівського району надають медичну допомогу 4 лікарні:

- Яворівська ЦРЛ на 215 ліжок
- Новояворівська РЛ №1 – на 395 ліжок
- Івано-Франківська РЛ №2 – на 80 ліжок

- Немирівська МЛ – на 25 ліжок
Загальною потужністю 715 ліжок, в тому числі:

- терапевтичні – 160
- кардіологічні – 45
- інфекційні дорослі – 25
- інфекційні дитячі – 20
- хірургічні – 60
- травматологічні – 30
- урологічні – 30
- пологові – 40
- патології вагітних – 20
- гінекологічні – 60
- неврологічні – 70
- офтальмологічні дорослі – 30
- педіатричні – 60
- відновного лікування – 65

- 11 амбулаторій, в тому числі 6 амбулаторій сімейної медицини,
- 51 фельдшерсько-акушерський пункт.
Забезпеченість ліжками становить 58,28 на 10 тисяч населення

Освіта

Потребу у дошкільній освіті забезпечують 22 заклади. Всього в районі дошкільною освітою охоплено близько 35% дітей від загальної кількості осіб дошкільного віку.
Відповідно до завдань Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, щодо охоплення дошкільною освітою не менше 75% дітей дошкільного віку, у районі ведеться робота з створення банків даних п’ятирічних дітей та залучення альтернативних форм дошкільної освіти.

В районі функціонує 75 денних загальноосвітніх шкіл, у яких навчаються 14,8 тис. учнів.

Культура

Мережа закладів культури району становить : 67 народних домів, 69 бібліотек, 2 школи мистецтв, 19 колективів, що носять почесне званння „Народний”. Працівниками культури району регулярно проводяться літературно-мистецькі заходи, фестивалі, вшанування видатних громадських та державних діячів як України так і Яворівщини. Колективи художньої творчості району неодноразово приймали участь в обласних оглядах та фестивалях, оглядах – конкурсах де отримали дипломи лауреатів та переможців.

В районі функціонують такі музеї як : історико-етнографічний музей «Яворівщина», музей-садиба О.Маковея, етнографічні музеї-кімнати національного відродження в с.Мальчиці та Колониці. В районі працює пять майстрів народного мистецтва, які мають звання «Народний майстер».

Міжнародний фестиваль молодих виконавців сучасної української пісні «Молода Галичина», традиційно проходить в м. Новояворівську Львівської області.

Це один з небагатьох молодіжних фестивалів нашої країни, що поставив перед собою мету утверджувати статус української мови та національної культури, популяризувати сучасну українську пісню та самобутнє українське мистецтво в різних державах світу, а разом з тим сприяти взаємозбагаченню національних культур інших народів, вивчати сучасне естрадне пісенне мистецтво світу, здійснювати культурні обміни та примножувати позитивний імідж українського естрадного молодіжного мистецтва.

Володарями Гран-Прі «Молодої Галичини» ставали відомі сьогодні українські виконавці – нар. артистка України Наталя Бучинська, засл. артисти України Тіна Кароль, Катерина Бужинська, Наталка Карпа, співачка Міка Ньютон, молоді композитори Тимур Усманов, Руслан Талабіра та ін. Гран-Прі «Молодої Галичини» здобули також талановиті виконавці з Казахстану, Грузії
Кожного року фестиваль приймає своїх почесних зіркових гостей – відомих українських композиторів та поетів, популярних артистів та митців, серед яких: Ніна Матвієнко, Василь Зінкевич, Степан Галябарда, Руслана, Ані Лорак, Гайтана, Олександр Пономарьов, Анатолій Матвійчук, «Піккардійська терція», «Скрябін», «Друга ріка», «Mad Heads XL”, «ТіК»,численні молодіжні гурти та юні артисти.
Високопрофесійне міжнародне журі очолює композитор,професор, народний артист України Олександр Злотник.

За свою яскраву та багатогранну історію фестиваль «Молода Галичина» став знаковою подією в мистецькому житті України, здобув велику популярність серед талановитої молоді багатьох країн світу.

Фізкультура і спорт

Багато уваги в районі приділяється фізкультурі і спорту. Сьогодні в районі працюють : Яворівська дитяча юнацька спортивна школа, Спеціалізована дитячо-юнацька школа Олімпійського резерву “Янтар” з біатлону у м.Новояворівську, ДЮСШ “Луг”, де працюють відділення волейболу, легкої атлетики та футболу, Громадська організація “Новояворівський Шаховий клуб”, боксерський клуб “Січовик” м. Новояворівська.

Матеріально-технічна база району складає: 2 – стадіони на 1500 місць і більше; 2– басейни: СДЮШОР “Янтар”, ФСК “Старт”; 30 – спортивних залів; 41 – футбольне поле, з них 37 у сільській місцевості; 14 – баскетбольних майданчиків, з них 12 у сільській місцевості; 24 – волейбольних майданчиків, з них 21 у сільській місцевості; критий хокейний майданчик в м.Новояворівську; майданчик з синтетичним покриттям смт. Шкло (СЗШ І-ІІІ ст.), атлетичний майданчик в м. Новояворівську.

Щорічно на території заповідника «Розточчя» у с. Верещиця проводиться чемпіонат України з тріатлону.

Вгору