Господарство

Промисловість

Сьогодні Яворівщина - це регіон, де розвинена харчова, легка, хімічна, деревообробна, видавничо-друкарська, машинобудівна галузі промисловості та промисловість з виробництва будівельних матеріалів. Основними функціональними компонентами Яворівського району є: територія, природні ресурси, населення і трудові ресурси, промисловість, сільське господарство, транспорт, система життєзабезпечення (виробнича і соціально-економічна інфраструктура).

Незважаючи на складний фінансовий стан, значна частина промислових підприємств району продовжують вживати заходи, спрямовані на випуск конкурентноздатних видів продукції відповідно до вимог СОТ, оптимізацію структури промислового виробництва, розширення коопераційних зв’язків, освоєння нових ринків збуту виробленої продукції як в Україні, так і за її межами.


Структура промисловості району

Підприємництво

Мале підприємництво є важливою ланкою господарського комплексу району, інструментом участі значної частини економічно активного населення у підприємницькій діяльності. Малий бізнес займає все більшу питому вагу в народному господарстві району, значну роль у забезпеченні населення побутовими послугами, створенні нових робочих місць. Малі підприємства діють у торгівлі, промисловому виробництві, готельно-ресторанному бізнесі, у сфері надання послуг, будівництві, сільському господарстві.

Транспорт і дорожнє господарство

Яворівський район зв'язаний з обласним центром та іншими районами автомобільними шляхами державного значення: Львів-Краковець, Рава-Руська - Судова Вишня, Добросин-Немирів-Держкордон; обласного значення: Городок-Яворів-Грушів, а також шляхами місцевого значення, які підпорядковані РМ РБД. Через територію району проходить також залізниця Львів-Яворів. Протяжність всіх доріг району складає – 1274,8 км, в т. ч. дороги державного значення складають – 122,9 км, місцевого значення – 351,9 км., комунальні дороги (дороги які на балансі місцевих органів самоврядування і не обліковані) – біля 800 км.

Транскордонне співробітництво

Протягом 1999-2006 років Яворівська районна рада та районна державна адміністрація уклали угоди про співпрацю та підписали виконавчі протоколи з 8 польськими староствами, а саме: Ярославським, Любачівським, Побяніцким, Пижицьким, Груєцьким, Західно-Варшавським, Згожелецьким та Венгожевським. Крім того 21.11.2003 р. було підписано 4-сторонню угоду про співпрацю між Яворівським районом (Україна), Ярославським повітом (РП), Крайсом Шьонебек (ФРН), районом Тракаі (Литва). Також підписано ряд угод про співпрацю безпосередньо між містами, селищами та селами нашого району та містами і гмінами повітів (Республіка Польща).

У 2006 р. та 2007 р. разом із Любачівським повітом було реалізовано два етапи проекту: “Транскордонна співпраця в галузі профілактики вад постави у дітей Яворівського району», фінансований з коштів Євросоюзу та МЗС Республіки Польща. У рамках проекту було проведено конференцію на території Республіки Польща, а також по 3 етапи курсу корекційно-компенсаційної гімнастики для вчителів та лікарів Яворівського району, закуплено і передано українській стороні сучасне обладнання для раннього виявлення та корекції вад постави у дітей.

У 2008 р. разом із Любачівським повітом було реалізовано проект “Підвищення кваліфікації працівників органів місцевого самоврядування як шанс для розвитку Яворівського району”, що фінансувався в рамках проекту закордонної допомоги Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща у 2008 р. В результаті проекту група з 15 осіб працівників установ району вивчила основи написання грантових проектів.

У 2011 р. разом із Любачівським повітом реалізований проект “Підвищення ефективності комунальних послуг у Яворівському районі”, що фінансований в рамках проекту закордонної допомоги Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща у 2011 р.

З 22.06.2011 р. по 21.02.2013 р. Яворівською районною радою спільно з Любачівським повітовим староством було реалізовано проект «Відновлювальні джерела енергії - рецепт покращення якості навколишнього середовища на території Любачівського повіту та Яворівського району» в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, результатом якого стало встановлення системи сонячних колекторів для вироблення екологічно чистої теплової енергії в районній лікарні № 1 міста Новояворівськ.

З 16.03.2013 р. до 15.03.2015 р. Новояворівською районною лікарнею № 1 разом із Медичним центром в м. Ярославі реалізується проект «Створення умов для використання спільного досвіду Центру медичної опіки в Ярославі та Новояворівської районної лікарні № 1, що є ключовими в обслуговуванні як транскордонного руху, так і для потреб населення прикордонних регіонів, із вдосконаленням обладнання обох установ у сфері діагностики та лікування».

З 01.12.2013 до 30.11.2015 р. разом із Гміною Любачів та радою м. Новий Розділ реалізується проект «Розвиток підприємництва шляхом покращення доступу до інвестиційних ділянок у місті Любачів та ґміні Любачів, а також відновлення деградованих земель Яворівського району та м. Новий Розділ».

Вгору